Warsztaty dla pracowników i pracodawców: zdrowe nawyki cyfrowe w pracy

07.07.2022

Photo by Amélie Mourichon on Unsplash

UMMS rusza z nowym projektem warsztatowym dedykowanym sektorowi biznesowemu. W celu podniesienia kompetencji pracodawców oraz świadomości pracowników powstał projekt edukacyjny dotyczący budowania zdrowego środowiska cyfrowego w pracy.

Zmęczenie cyfrowe, wypalenie zawodowe czy przebodźcowanie to problemy XXI wieku, doby cyfryzacji i pracy zdalnej. Jak sobie z nimi radzić? Jakie zdrowe nawyki cyfrowe można wprowadzić, aby polepszyć środowisko pracy? Na te pytania odpowiada UMMS podczas dedykowanych warsztatów dla biznesu.

„Podczas pandemii zdrowie psychiczne pogorszyło się u ponad połowy Polaków. Według niektórych raportów 41 procent pracowników umysłowych w Polsce określa siebie jako wypalonych zawodowo. Z badań firmy ADP wynika, że Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami w Europie. Taki stan ludzi w zespołach to oczywiście przede wszystkim zagrożenie dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego. Co bezpośrednio wpływa na koszty prowadzenia biznesu. Niesie także ze sobą duże ryzyko zatrzymania procesów wewnętrznych.” – opowiada Paula Kielar, założycielka UMMS i dodaje:

„Gospodarka wypełniona po brzegi technologią, to między innymi gospodarka uwagi. Żeby świadomie poruszać się w tym świecie warto wiedzieć, w jaki sposób cyfrowy świat zakłóca naszą produktywność. Co pogarsza nasze samopoczucie oraz w jaki sposób wprowadzając małe zmiany wspierać swoją wydajność.”

Ideą warsztatów jest edukowanie środowiska biznesowego: zarówno pracowników i pracodawców. Dotyczą świadomego korzystania z narzędzi cyfrowych w pracy i po pracy. Uczą czym są zdrowe nawyki cyfrowe w pracy i jak je wprowadzić. Według UMMS zachowanie równowagi między światem cyfrowym, pracą ekranową, a czynnościami analogowymi jest kluczowe do zachowania zdrowia. Nie tylko zdrowia psychicznego, ale i fizycznego. Właśnie w tym pomagają zdrowe nawyki cyfrowe w środowisku pracy.

UMMS od początku swojego istnienia specjalizuje się w propagowaniu cyfrowej profilaktyki oraz w edukowaniu o skutkach, które niesie brak świadomego korzystania z narzędzi cyfrowych. Poprzez swoją działalność szkoleniową wspiera szkoły i nauczycieli, a także rodziców i dzieci.

Warsztaty UMMS skierowane do biznesu odbywają się stacjonarnie, w siedzibie firmy. Ich program jest stricte dostosowany do środowiska zawodowego i problemów, z jakimi mierzy się konkretna firma:

„Wszyscy członkowie zespołu UMMS pracowali w większych i mniejszych przedsiębiorstwach. Inicjatywa warsztatów wyszła z naszych osobistych potrzeb oraz z rozmów z pracownikami czy dyrektorami firm. Jesteśmy doświadczoną jednostką szkoleniową,  a nasze warsztaty nie mają sztywnej formuły. To wiedza o tym, jak zadbać o odpowiedzialne, cyfrowe prowadzenie biznesu, ale i integracja zespołów i pomoc pracownikom w zachowaniu równowagi między życiem offline a online”

– tłumaczy Paula Kielar.

Jednym z głównych czynników przyczyniających się do wypalenia zawodowego jest zbyt duże obciążenie cyfrowe, które wzrasta podczas pracy zdalnej, czy hybrydowej. Coraz więcej czasu spędzamy online. Zarówno w czasie wolnym, jak i w życiu zawodowym. Zdrowe nawyki cyfrowe w pracy są nam potrzebne przede wszystkim jako element profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego. Nowoczesny pracodawca, firma, która chce być społecznie odpowiedzialna musi zareagować na aktualne potrzeby swoich pracowników.” – dodaje założycielka UMMS.

Zapisy na warsztaty dla biznesu już ruszyły.

Kontakt po więcej informacji na temat warsztatów: szkolenia@umms.pl.

Inne teksty, które mogą cię zainteresować

Jak pracodawcy mogą zadbać o zdrowe nawyki pracowników?