Baza wiedzy dla Rodziców

Baza wiedzy Umms dla rodziców o świadomym korzystaniu z narzędzi cyfrowych – czyli technologia i dzieci. Uczymy jak wykorzystać potencjał cyfrowych narzędzi w wychowaniu. Wyjaśniamy jak efektywnie dotrzeć do najmłodszych. Pomagamy rodzicom dostrzec symptomy zagrożeń związanych z nadmiernym korzystaniem przez dzieci z nowych technologii, szczególnie z urządzeń ekranowych takich jak telefon komórkowy, komputer czy tablet. Opisujemy sposoby radzenia sobie oraz zapobiegania m. in. cyberprzemocy. Przed rodzicami, nauczycielami stoją wyzwania znacznie trudniejsze, niż przekazanie wiedzy podopiecznym. Nauczanie i wychowanie w duchu świadomego korzystania z narzędzi cyfrowych to proces obejmujący wiele więcej obszarów – kształtowanie postaw, osobowości, nawyków dzieci. Zacznijmy już dziś od edukacji, od uzupełnienia wiedzy. Zachęcamy do przeglądania naszego eksperckiego bloga. 

Depresja i ekrany – jak to się łączy?

Depresja i ekrany – jak to się łączy?

W tej chwili w Polsce na depresję choruje około 1,5 mln osób. Dbanie o brak przeciążeń cyfrowych może być doskonałym działaniem w profilaktyce depresji. Jak zdrowe nawyki cyfrowe mogą nam pomóc?

czytaj dalej
Świadome korzystania z narzędzi cyfrowych w domu

Świadome korzystania z narzędzi cyfrowych w domu

Z telefonem w ręku spędzamy około 6 godzin. Tyle czasu w sieci przebywa statystyczny Polak. Czy wiesz, że wtedy wcale nie odpoczywasz, a wręcz przeciwnie – szkodzisz swojemu zdrowiu? Mamy na to sposoby. Przeczytaj, jak wprowadzić zdrowe, cyfrowe nawyki w domu.

czytaj dalej